No products in the cart.

درباره ما

انتشارات درسا از سال 1372 آغاز به کار کرد؛ اما شروع فعالیت فرهنگی این مجموعه به چند سال پیش از آن بازمی‌گردد: مرحوم صمد رحیمیان، مؤسس و صاحب‌امتیاز شرکت نشر و پخش ویس و انتشارات رسام، از سال 1364 فعالیت خود را با تولید کتاب‌هایی در حوزه‌ی علوم سیاسی، ادبیات داستانی، روان‌شناسی و روان‌شناسی نوین، در محل کنونی انتشارات درسا آغاز کرد. 
در سال 1369 ایشان بنا به دلایلی ناگزیر شد شرکت نشر و پخش ویس را منحل کند. در همین سال به‌اتفاق همسر و فرزندش (کیوان رحیمیان) نشر درسا را پایه‌گذاری کرد و در پی اخذ پروانه‌ی نشر جدید به نام همسرش در سال 1372، پس از پنج سال نشر لیوسا نیز با مدیریت و صاحب‌امتیازی کیوان رحیمیان وارد فعالیت رسمی در صنعت نشر ایران شد.
انتشارات لیوسا هم‌اکنون با مدیریت کیوان رحیمیان با هدف ترویج فرهنگ پژوهش و کتابخوانی و عرضه‌ی عناوین ارزشمند به قلم نویسندگان ایرانی و خارجی، فهرستی از بهترین آثار را در اختیار جامعه‌ی فرهیخته‌ی ایران قرار می‌دهد. در کنار فعالیت در حوزه‌ی نشر، کیوان رحیمیان با هدف توزیع آثار برگزیده در سراسر ایران، اقدام به تأسیس مؤسسه‌ی پخش نیز کرده است تا این عناوین به بهترین شکل ممکن به‌دست مخاطبان فارسی‌زبان در سراسر جهان برسد.
در اوایل دهه‌ی هشتاد خورشیدی و همزمان با گسترش کسب‌وکارهای الکترونیکی، این مجموعه وب‌سایت رسمی خود را به‌منظور دسترسی آسان مخاطبان و هواداران وفادارش راه‌اندازی کرد و در کنار آن، با ایجاد فروشگاه آنلاین به عرضه‌ی عناوین منتشرشده‌ی خود و بیش از یکصد ناشر برتر در حوزه‌های گوناگون همت گماشت.
ما به دوستداران کتاب اطمینان می‌دهیم با به‌روزرسانی منظم و مستمر وب‌سایت خود زیر نظر کارشناسان مجرب حوزه‌ی فناوری اطلاعات، امکان تهیه‌ی جدیدترین و گزیده‌ترین آثار مکتوب ایران و جهان را فراهم آوریم. 
نظر به اینکه هدف ما پویایی ذهن در مسیر دانایی است، بی‌گمان همراهی شما بزرگواران بزرگ‌ترین پشتوانه‌ی انتشارات درسا و لیوسا در این راه پرفرازونشیب خواهد بود.
از اینکه همراهان دانا و فرزانه‌ای چون شما داریم به خود می‌بالیم.